Співпраця навчального закладу і роботодавця – це перспективний шлях розв’язання багатьох проблем, що виникають у процесі підготовки кваліфікованих робітників та їх подальшому працевлаштуванні. Співробітництво з підприємствами різної форми власності, перш за все, полягає в тому, що вони надають робочі місця для учнів і створюють належні умови для відпрацювання професійних умінь і навичок.
Тісна взаємодія ринку праці та ринку освітніх послуг в умовах трансформації економіки залишається важливим фактором змін і появи нових тенденцій в освітньому просторі, формування людського капіталу як основи ефективного економічного і соціального розвитку країни. Потреба сучасних підприємств регіону спонукає до пошуку шляхів ефективної співпраці з роботодавцями.
Соціальне партнерство – це, перш за все, довіра, це впевненість у завтрашньому дні, це професійні, висококваліфіковані робітничі кадри. Активне залучення соціальних партнерів до усіх складових діяльності навчального закладу є одним з пріоритетів роботи ДНЗ «Охтирський центр ПТО». Саме налагодження конструктивного, взаємовигідного партнерства з роботодавцями та органами влади дозволяє залучити додаткові ресурси для розвитку ДНЗ «Охтирський центр ПТО».
Впровадження у навчальний процес нових інноваційних технологій, співпраця навчального закладу з роботодавцями регіону, вивчення ринку праці, пошук інноваційних шляхів соціального партнерства, налагодження тісних взаємозв’язків – це є основні напрями інноваційного розвитку навчального закладу.
Соціальні партнери : Комунальне підприємство шкільного харчування «Мрія»,Будівельна компанія ТОВ ВБП «Охтирбуд», Охтирська молочна промислова компанія «Славія», ЖЕК № 3 ПП «Сіб»,Сільськогосподарське товариство ПрАТ «Сад», СТО ФОП Бойко В.І., СТО ПП Токарь О.О., Перукарня ФОП «Персона», Перукарня «Стайлінг»,Кафе бар «ФОП Лавриков Ю.В.» (Время есть), Фермерське господарство «Світанок», Фермерське господарство «Рассвет», Фермерське господарство ТОВ «Розсоші», Фермерське господарство ПСП «Дружба», Фермерське господарство «Братениця», Фермерське господарство «Бантов»,Ресторан ФОП Борисенко «Меридіан», Ресторан ФОП Троцька Р.Г. «Континент», ПрАТ хлібозавод «Залізничник»,Будівельна компанія ТОВ «Тростянецький Агропромбуд», Сільськогосподарське товариство ТДВ «Маяк»,Будівельна фірма ФОП Линник.
Основними формами співпраці ДНЗ «Охтирський центр ПТО» із соціальними партнерами є: ознайомлення з діяльністю підприємства, екскурсії, лекції, консультації, участь запрошених фахівців підприємств та організацій у державній кваліфікаційній атестації випускників, участь потенційних роботодавців у формуванні змісту професійної освіти, вдосконаленні навчальних планів та програм, організації виробничого навчання та виробничої практики.
Основою соціального партнерства у навчальному закладі є принцип співробітництва між роботодавцями і педагогічними працівниками, який реалізується у формах: укладання договорів на підготовку кваліфікованих робітників, проходження виробничого навчання і практики в умовах реального виробництва та працевлаштування, підвищення кваліфікації та стажування майстрів виробничого навчання.
Отже, соціальне партнерство відіграє ключову роль у забезпеченні професійно спрямованого навчання кваліфікованих робітників і є основною формою взаємодії ДНЗ «Охтирський центр ПТО» із сучасним виробництвом. Спільна взаємодія адміністрації, педагогічного колективу і учнів навчального закладу з роботодавцями регіону, сприяє більшій популяризації професій, які є у навчальному закладі, дозволяє вчасно реагувати на пропозиції роботодавців щодо професійно-практичної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників, сприяє швидкій адаптації випускників.
Приватне акціонерне товариство «Сад» знаходиться в м.Охтирка і є багатогалузевим підприємством сільського господарства, а саме: вирощування, зберігання та переробка зернових і плодоовочевих культур, тваринництво. Підприємство забезпечене сучасною сільськогосподарською технікою вітчизняного та зарубіжного виробництва, що дає можливість учням центру під час проходження виробничої практики якісно відпрацьовувати професійні уміння і навички. В даному товаристві є також розгалужена мережа об’єктів громадського харчування.
Формами співпраці також є консультації та участь фахівців підприємства у кваліфікаційній атестації випускників, удосконалення та погодження навчальних планів та програм, детальних програм виробничої практики, організації виробничого навчання і виробничої практики, подальше працевлаштування випускників.
У ході навчання проводяться екскурсії на об’єкти товариства з метою ознайомлення з сучасними технологіями обробітку землі та переробки сільськогосподарської продукції. Під час проходження виробничої практики учні забезпечуються гарячим харчуванням.
ДНЗ «Охтирський центр професійно-технічної освіти» спільно з базовим центром зайнятості протягом року проведено таку роботу:
налагоджено співпрацю щодо працевлаштування випускників центру, в тому числі дітей-сиріт
проведено зустріч з працівниками центру зайнятості, роботодавцями та випускниками ДНЗ «Охтирський центр професійно-технічної освіти» з метою працевлаштування учнів.
Проводяться зустрічі адміністрації і майстрів виробничого навчання зі спеціалістами центру зайнятості щодо з’ясування нових вакансій.
Проводиться навчання безробітних з професій: «Продавець продовольчих товарів», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» та «Кухар».
Весняно-польові роботи
|
З метою закріплення одержаних первинних професійних умінь і навичок та їх удосконалення здобутих учнями у період з 08.04 по 13.04.16 року в ДНЗ «Охтирський центр ПТО" проведено весняно-польові роботи. До роботи були залучені учні групи ІІ, ІІІ курсу за професією «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (категорія “А1”, “А2”). Водій категорії “С”. Під керівництвом майстрів виробничого навчання Марченка М.Г., Мишеньова В.О., на тракторі Т-150 К, виконувались роботи по дисуванню грунту в три сліди з одночасним боронуванням на площі 15 га, проведено сівбу ячменю на тракторі ЮМЗ-36. Найкращими учнями, які засвоїли практичні навички визначено: Бурденюка Олега; Гордієнка Віталія; Гордієнка Дмитра; Гордієнка Станіслава; Журбу Олега; Корабельського Івана; Коваленка Олексія; Левченка Дениса; Поліщука Дмитра; Ришка Віталія; Ткаченка Дмитра; Терешкова Олександра; Червоного Владислава; Шевченка Андрія; Шевченка Дмитра. |